Tylko zwycięstwo

Naucz się wygrywać w dowolnym miejscu i czasie

Wiadomości

Różne rodzaje pokera

grazwyciestwa

Różne rodzaje pokera różnią się od siebie zasadami gry. Łączy ich jedno: we wszystkie rodzaje pokera można grać, używając matematyki, różnych strategii i psychologii. Wielu graczy nie zatrzymują się na opanowaniu jednej dyscypliny i grają w kilka rodzajów gier jednocześnie.

Ciężko powiedzieć, które rodzaje pokera są lepsze i ciekawsze. Każda gra ma swoje unikalne strony i urok. Wiele dyscyplin pokerowych są w programie WSOP, ponieważ należą one do najpopularniejszych gier karcianych na świecie.

Hold’em i Omaha

Hold’em i Omaha to najpopularniejsze rodzaje pokera. Te gry wyróżniają się tym, że karty wspólne są zaangażowane w tworzenie kombinacji. Łączy je również podobna zasada gry, choć istnieją znaczne różnice:

Stud and Razz

Siedmiokartowe odmiany pokera pojawiły się bardzo dawno temu i nie stracili swoją popularność do tej pory, mimo że trudno się ich nauczyć. Stud i Razz to najczęstsze typy siedmiokartowego pokera uwzględnione w harmonogramie WSOP. Ich cechą jest to, że konstrukcja kombinacji odbywa się tylko na kartach kieszonkowych, ale niektóre z nich są widoczne dla wszystkich rywali. Pomimo podobieństw, Stud i Razz różnią się znacznie:

Ważną cechą tych gier jest brak priorytetu przy ustalaniu obowiązkowych zakładów. Gracz, który stawia zakład obowiązkowy, jest określany losowo przy każdym rozdaniu – na podstawie starszeństwa pierwszej karty otwartej dla wszystkich przeciwników.

Draw-poker

Różne rodzaje Draw-pokera są dość popularne w USA, a Las Vegas również nie jest wyjątkiem. W tych dyscyplinach gra toczy się tylko na kartach kieszonkowych, których przeciwnicy nie widzą. Dlatego sukces w grze zależy bezpośrednio od umiejętności korzystania z psychologii – „czytania” przeciwników. Główne typy Draw Poker, które można znaleźć w grze online, są następujące:

Wszystkie te typy pokera są częścią dyscyplin WSOP.

Badugi

Badugi wyróżnia się spośród innych rodzajów pokera, posiadając oryginalne zasady gry. Gracz musi zebrać kombinację kart o najniższym nominale i różnych kolorach. Gra rozgrywana jest na czterech kartach kieszonkowych, które są ukryte przed rywalami, dozwolone są trzy wymiany.

Gry mieszane

Jednym z najtrudniejszych rodzajów pokera jest gra mieszana. W tego rodzaju pokerze dyscypliny odnoszą sukcesy po pewnym czasie. Grając w pokera mieszanego, musisz znać wszystkie zawarte w nim dyscypliny i grać w nich dobrze, a tylko doświadczeni gracze mogą to zrobić. Ten rodzaj gry jest uwzględniony w harmonogramie WSOP, a zwycięstwo w pokerze mieszanym jest uważane za prestiżowe! Główne dyscypliny gier mieszanych są następujące:

Gry mieszane są dostępne w poker roomach online w formie stołów pieniężnych i turniejów.

Różnorodność odmian pokera pozwala każdemu graczowi wybrać dyscyplinę jako główną, która mu się bardziej podoba. Nawet niektórzy zawodowcy wolą grać tylko w niektóre gry, a inne gry omijają. Początkującym zaleca się rozpoczęcie gry w pokera z Hold’em, ponieważ większość materiałów teoretycznych i podręczników została napisana dla tej gry. Inne rodzaje pokera są trudniejsze do opanowania dla niedoświadczonego gracza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top