Tylko zwycięstwo

Naucz się wygrywać w dowolnym miejscu i czasie

Wiadomości

Różne rodzaje pokera

grazwyciestwa

Różne rodzaje pokera różnią się od siebie zasadami gry. Łączy ich jedno: we wszystkie rodzaje pokera można grać, używając matematyki, różnych strategii i psychologii. Wielu graczy nie zatrzymuje się na opanowaniu jednej dyscypliny i grają w kilka rodzajów gier jednocześnie. Doskonale sprawdza się w tym online poker, dzięki któremu mogą szlifować swoje umiejętności w dosłownie każdym rodzaju tej gry. Wszystko to bez wychodzenia z domu.

Ciężko powiedzieć, które rodzaje pokera są lepsze i ciekawsze. Każda gra ma swoje unikalne strony i urok. Wiele dyscyplin pokerowych są w programie WSOP, ponieważ należą one do najpopularniejszych gier karcianych na świecie.

Hold’em i Omaha

Hold’em i Omaha to najpopularniejsze rodzaje pokera. Te gry wyróżniają się tym, że karty wspólne są zaangażowane w tworzenie kombinacji. Łączy je również podobna zasada gry, choć istnieją znaczne różnice:

Stud and Razz

Siedmiokartowe odmiany pokera pojawiły się bardzo dawno temu i nie stracili swoją popularność do tej pory, mimo że trudno się ich nauczyć. Stud i Razz to najczęstsze typy siedmiokartowego pokera uwzględnione w harmonogramie WSOP. Ich cechą jest to, że konstrukcja kombinacji odbywa się tylko na kartach kieszonkowych, ale niektóre z nich są widoczne dla wszystkich rywali. Pomimo podobieństw, Stud i Razz różnią się znacznie:

Ważną cechą tych gier jest brak priorytetu przy ustalaniu obowiązkowych zakładów. Gracz, który stawia zakład obowiązkowy, jest określany losowo przy każdym rozdaniu – na podstawie starszeństwa pierwszej karty otwartej dla wszystkich przeciwników.

Draw-poker

Różne rodzaje Draw-pokera są dość popularne w USA, a Las Vegas również nie jest wyjątkiem. W tych dyscyplinach gra toczy się tylko na kartach kieszonkowych, których przeciwnicy nie widzą. Dlatego sukces w grze zależy bezpośrednio od umiejętności korzystania z psychologii – „czytania” przeciwników. Główne typy Draw Poker, które można znaleźć w grze online, są następujące:

Wszystkie te typy pokera są częścią dyscyplin WSOP.

Badugi

Badugi wyróżnia się spośród innych rodzajów pokera, posiadając oryginalne zasady gry. Gracz musi zebrać kombinację kart o najniższym nominale i różnych kolorach. Gra rozgrywana jest na czterech kartach kieszonkowych, które są ukryte przed rywalami, dozwolone są trzy wymiany.

Gry mieszane

Jednym z najtrudniejszych rodzajów pokera jest gra mieszana. W tego rodzaju pokerze dyscypliny odnoszą sukcesy po pewnym czasie. Grając w pokera mieszanego, musisz znać wszystkie zawarte w nim dyscypliny i grać w nich dobrze, a tylko doświadczeni gracze mogą to zrobić. Ten rodzaj gry jest uwzględniony w harmonogramie WSOP, a zwycięstwo w pokerze mieszanym jest uważane za prestiżowe! Główne dyscypliny gier mieszanych są następujące:

Gry mieszane są dostępne w poker roomach online w formie stołów pieniężnych i turniejów.

Różnorodność odmian pokera pozwala każdemu graczowi wybrać dyscyplinę jako główną, która mu się bardziej podoba. Nawet niektórzy zawodowcy wolą grać tylko w niektóre gry, a inne gry omijają. Początkującym zaleca się rozpoczęcie gry w pokera z Hold’em, ponieważ większość materiałów teoretycznych i podręczników została napisana dla tej gry. Inne rodzaje pokera są trudniejsze do opanowania dla niedoświadczonego gracza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top